A A A

Sabiedrības balsojums: ielas nosaukums topošajai ielai Dienvidrietumu mikrorajonā

Pieteikšanās sākums: 01.02.2023. | Pieteikšanās beigas: 14.02.2023.

Šis ir e-pakalpojuma priekšskatījums. Lai uzsāktu e-pakalpojumu, nepieciešams Autorizēties

*Obligātie lauki

Liepājas pašvaldība no 1. līdz 14. februārim rīko sabiedrības balsojumu, aicinot iedzīvotājus izteikt viedokli, kurš no trīs ielas nosaukuma variantiem būtu visatbilstošākais jaunizbūvētajai ielai Dienvidrietumu mikrorajonā. Iedzīvotāji aicināti nobalsot par vienu no trīs izvirzītajiem variantiem – Saulrietu ielu, Kāpu ielu vai Viļņu ielu.

400 metrus garā iela, kurai nepieciešams piešķirt nosaukumu, sāksies no Klaipēdas ielas krustojuma pie t/c “XL Sala” un virzienā uz jūru vedīs gar diviem bērnudārziem un noslēgsies pie daudzdzīvokļu dzīvojamajiem namiem.

Lai apzinātu iedzīvotāju viedokli, no 2022. gada 14. novembra līdz 12. decembrim tika organizēta sabiedriskā apspriešana, aicinot iedzīvotājus ieteikt savus priekšlikumus ielas nosaukumam. Tajā saņemti 300 iedzīvotāju viedokļi par kopumā 120 dažādiem ielu nosaukuma variantiem. Iedzīvotāji rosināja ielu nosaukt personu vārdos, apzīmējumos, kas saistās ar pludmali, blakus esošajiem bērnudārziem un dabas parādībām, kā arī ierosinājumi bija ielu nodēvēt citu pilsētu vārdā vai piešķirt tai vēsturisku nosaukumu, kas saistīts ar Liepāju. Skaitliski visvairāk iedzīvotāju ieteica sekojošus variantus: Saulrietu (32 ieteikumi), Kāpu (21), Bērnu (12), Viļņu (12), Piejūras (6).

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes vadība iepazinās ar sabiedriskās aptaujas rezultātiem un, ņemot vērā, ka aptaujā būtiski dominējuši ierosinājumi ielu nodēvēt vārdā, kas saistīts ar tuvumā esošo jūru vai pludmali, sabiedrības balsošanai nodoti iespējamie ielas nosaukuma varianti: Saulrietu iela, Kāpu iela un Viļņu iela.

Izdariet savu izvēli, no saraksta izvēloties variantu, kuru atbalstāt!